Analiza Sytuacji Rynkowej

Raport Specjalny: 5 kroków skutecznego inwestowania w akcje 2012

Wielu twierdzi, że inwestowanie to wyścig. Naszym zdaniem cały proces bardziej przypomina długą i bardzo wymagającą podróż, do której należy się dobrze przygotować.

Niezależnie od tego gdzie się wybieramy i co chcemy zobaczyć, proces przygotowania do podróży wygląda zawsze bardzo podobnie.

Przede wszystkim sprawdzamy jakie warunki klimatyczne panują tam gdzie się wybieramy, potem poszukujemy odpowiedniej drogi, a następnie wybieramy środek transportu. Im lepiej się przygotujemy tym większa szansa, że podróż zakończy się szczęśliwie i dotrzemy do wymarzonego celu.

Zapraszamy do lektury poniższego raportu, który przedstawia plan podróży inwestora do wymarzonego celu, jakim są zyski z inwestycji giełdowych.

Raport był dostępny tylko do 2 marca 2012. W tej chwili jego pobranie nie jest możliwe. W razie pytań lub wątpliwości można kontaktować się z administratorem, pisząc na adres admin@sindicator.net.

Kwiecień 2011: Analiza obecnej sytuacji i wybranych spółek

Marazm w jaki wpadła giełda w listopadzie zeszłego roku wciąż trwa. Co prawda indeks WIG wzrósł w tym czasie o około 3% i niemal cały czas znajdował się w trendzie wzrostowym, lecz dla zdecydowanej większości spółek na giełdzie był to czas spadków. (patrz rys. 1a) Takie okresy na naszej giełdzie to nie nowość. Warto tutaj przytoczyć jako przykład choćby okres między listopadem 2004r. a czerwcem 2005r. Wtedy także najszerszy indeks wzrósł o 10%, wciąż będąc w trendzie wzrostowym lub dystrybucji a większość spółek znajdowała się w trendzie spadkowym.

Marzec 2010: Sytuacja rynkowa według Sindicator.net

W analizie rynkowej z grudnia informowaliśmy o tym, że rynek wysyła sygnały niepewności sugerujące możliwość wystąpienia korekty.

Wszystko wskazuje na to, że przecena z przełomu stycznia-lutego 2010 była oczekiwaną przez nas korektą. Faktem jest to, że korekta była dość płytka co potwierdza dużą siłę rynku w długim terminie.

PDF: Grudzień 2009: Analiza obecnej sytuacji rynkowej i wybranych spółek

Pod koniec ubiegłego tygodnia wraz z Piotrem Kwestarzem przeanalizowaliśmy aktualną sytuację rynkową. Korzystając z funkcjonalności "Analizy Rynku" w SIndicator.net zbadaliśmy obecną sytuację na GPW.

W analizie opisaliśmy co naszym zdaniem powinien zrobić obecnie skuteczny inwestor, starając się znaleźć odpowiedź na pytanie, czy kupować czy raczej sprzedawać akcje. Dla osób zainteresowanych mimo wszystko kupnem akcji w najbliższym czasie określiliśmy kilka spółek wartych dalszej uwagi. Wszystko to zebraliśmy i opisaliśmy w raporcie zatytułowanym "Grudzień 2009: Analiza aktualnej sytuacji rynkowej i wybranych spółek".

Analiza początkowo przeznaczona była dla abonentów SIndicator.net, jednak z okazji pierwszej rocznicy działania serwisu postanowiliśmy przedstawić ją szerszemu gronu inwestorów.

Nowość: abonament miesięczny

Ponadto, dla inwestorów zainteresowanych sprawdzeniem SIndicator.net, postanowiliśmy uruchomić nowy, miesięczny abonament w cenie 67 zł. Dodatkowo do soboty 19 grudnia 2009 do godziny 23:59:59 w cenie abonamentu miesięcznego uzyskać można dostęp do serwisu na 45 dni zamiast na miesiąc.

Pozdrawiam i życzę dużych zysków,
Paweł Biedrzycki

Grudzień 2009: Analiza obecnej sytuacji rynkowej i wybranych spółek

Ostatnie pół roku na giełdzie było okresem bardzo spokojnego inwestowania i stabilnych wzrostów. Rynek wybaczał wiele błędów. Sytuacja zaczyna się jednak zmieniać.

Sindicator.net
JPP Group Sp. z o.o.
ul. Białostocka 22, 03-741 Warszawa
Kontakt: biuro@sindicator.net