Analiza Techniczna

Analiza 4 faz rynku w Sindicator.net

Artykuł jest nawiązaniem i rozwinięciem techniki inwestycyjnej opartej na analizie faz rynkowych które jako pierwszy zaprezentował Stan Weinstein w swojej klasycznej książce Secrets of Profiting in Bull and Bear Markets. Stan jako pierwszy zaprezentował jak poszczególne reakcje cenowe dowolnej spółki, indeksu, waluty czy też towaru można sklasyfikować jako jedna z 4 faz rynkowych czyli:

  • Akumulację
  • Trend wzrostowym
  • Dystrybucję
  • Trend spadkowy

Przypominam, że całe wprowadzenie do analizy cykli wraz z ich rozwinięciem zaprezentowałem w tym artykule: Akumulacja, dystybucja, trend wzrostowy i spadkowy - 4 fazy rynku według Stana Weinsteina

Akumulacja, dystrybucja, trend wzrostowy i spadkowy - 4 fazy rynku według Stana Weinsteina

W poniższym artykule zaprezentuję jedną z najważniejszych rzeczy jakie udało mi się zrozumieć w temacie inwestowania. Gdyby nie udało mi się tego zrobić to prawdopodobnie nie byłbym teraz tutaj gdzie jestem i nie pisał tego artykułu. Jest to prosta technika, która pozwala na angażowanie się w silne spółki, które z dużym prawdopodobieństwem mogą przynieść godziwe zyski oraz unikanie spółek, w wypadku których zdecydowanie bardziej prawdopodobne wydają się spadki.

Sindicator.net

JPP Group Sp. z o.o.

ul. Ratuszowa 11, 03-450 Warszawa

Kontakt: biuro@sindicator.net

Bezpieczne płatności elektroniczne obsługuje dotpay oraz Tpay
dotpay Tpay